Każda firma marzy by być pierwszą w wyszukiwarkach. Ale pozycjonowanie organiczne i płatne nie należy do łatwych zadań. Na dodatek trzeba napracować się jak pszczoła czyli wykonywać często różne czynności by osiągnąć efekt.

Rynek firm czy osób dostarczających technologii wspierającej optymalizację w wyszukiwarkach jest naprawdę bogaty. Mamy wybór wyspecjalizowanych agencji, indywidualnych konsultantów czy samobsługowych aplikacji. Rozwiązanie Rankingcoach należy do tej ostatniej grupy.


Twórcy systemu wyszli z założenia, że nie musisz być ekspertem – poprowadzą Cię za rękę i wskażą jakie konkretne działania realizować systematycznie. Ideą jest prostota rozwiązania oraz rozbudowane systemy zadań, które warto wykonać. Istotą samouczków jest zrozumienie na czym polega SEO i na jakie rzeczy zwracać uwagę.

Korzystanie z Rankingcoach zaczyna się standardowo od audytu strony oraz identyfikacji słów kluczowych istotnych dla treści. Dodatkowo w moim przypadku, miało miejsce półgodzinne szkolenie via Skype poprowadzone z przemiłą Katarzyną Obrochtą. Krótkie szkolenia online z zakresu użytkowania aplikacji stają się dziś równie ważne co samouczki video omawiające kluczowe elementy aplikacji.

Rankingcoach ma przyjazny interfejs, składający się z podglądu naszej witryny oraz wizualizacji statystyk w Google, lokalnych wyszukiwarkach i social media. Za każdą z tych kategorii kryje się cały katalog zadań, które możemy systematycznie wykonywać by zadbać o lepsze pozycjonowanie organiczne. Przykładowo: „zarejestruj witrynę w narzędziu Bing Webmaster”, a po otwarciu okienka otrzymujemy procedurę jak to zrobić. Jeżeli mamy problem ze zrozumieniem procedury, to pomoże nam tutaj film obrazujący cały proces. Proste, prawda?

Niemniej, tutaj zaczyna się cała zabawa. To co wydaje się proste do zrobienia w Rankingcoach, nie zawsze okazuje się tak łatwe (żeby nie napisać – upierdliwe) po stronie dostawców rozwiązań dla webmasterów. Czasami masz wrażenie, że chłopaki z Google czy Binga robią wszystko co mogą by utrudnić życie nie-informatykom. Istotą narzędzia Rankingcoach jest wsparcie dla małych przedsiębiorców, dla których SEO jest sprawą ważną, ale nie chcą poświęcać na to całego dnia. Jednak już narzędzia dla webmasterów tak przyjazne nie są. Moim zdaniem w pewnych kwestiach dodatkowa pomoc dla przedsiębiorcy jest konieczna, choćby po to by zweryfikować, czy działanie, które wykonał, jest prawidłowe.

Ostatnią kategorią Rankingcoach są raporty, w których możemy znaleźć automatyczne zestawienia pozycji w wyszukiwarkach według słów kluczowych, widoczność naszej strony w stosunku do witryn konkurencyjnych, nasze pozycje w zależności od słów kluczowych, integracja statystyk z Google Analytics oraz „ficzer” analityczny. Moduł analityczny wskaże Ci aktualną skalę optymalizacji strony, widoczność w wyszukiwarkach, obecność w katalogach internetowych, analizę zawartości strony (linki, nagłówki, opis strony, tytuł strony), analizę stron linkujących do naszej witryny, ocenę widoczności w urządzeniach mobilnych i social media.

Reasumując, Rankingcoach jest dobrym narzędziem i samouczkiem dla małych przedsiębiorców, którzy chcą samodzielnie zadbać o pozycjonowanie swojej witryny. Interfejs jest przyjazny graficznie i łatwy w użyciu. Natomiast na pewno warto rekomendować twórcom grupowe webinaria, nie tylko w zakresie zapoznania się z systemem, ale realizacji bardziej skomplikowanych zadań.

rankingCoach.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *